תיק מפעל

על מנת שמפעל יוכל להתעסק בחומרים מסוכנים על בעל המפעל להחזיק תיק מפעל, כמובן שעליו להחזיק גם רשיון עסק תקף. הדרישות להחזקת תיק מפעל קיימות כדי שנהיה מוכנים מבחינה בטיחות לכל מקרה מסוכן שעלול להיווצר. הצורך בפתרון מהיר בזמן חירום כולל מספר פעולות על פי סדר אוטומטי המאפשר לכל מי שמעורב באירוע לטפל בו בצורה הטובה ביותר. כאשר מכינים את התיק חשוב לענות לכל הדרישות והסעיפים שמציבות הרשויות הרלוונטיות בנושא של חומרים מסוכנים, במקרה של הכנת תיק מפעל או תיק שטח חשוב להיעזר בחברה המתמחה בתחום כדי למנוע מצבי סיכון ולהיות מוכנים במקרה שצריך להתמודד עם מצב כזה.

סקר סיכונים

המטרה שלשל סקר סיכונים היא למנוע פגיעה בחיי אדם ושל הסביבה, מפעלים המתמודדים עם מצבי סיכון גבוה צריכים להיות מוכנים ככל שניתן לאירוע הבאה. כך שבעצם הכנת סקר סיכונים מרכז את כל האפשרויות לסכנה באזור המפעל. הכנת סקר ממצה יכול לעשות את ההבדל בין עבודה מסוכנת לעבודה בטוחה זהו נושא שאסור להתעלם ממנו וחשוב לבצעו כמו שצריך

היתר רעלים

החוק קובע שאדם שאין לו היתר רעלים לא יכול להתעסק ברעלים, על בעל המפעל לעבור בדיקה הכוללת ביקור בשטח המפעל ובחינת הסיכונים והערכות מניעה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. חברת אקו סייף מספקת עבור לקוחותיה מגוון פתרונות המסייעים לבעלי המפעל לשמור על הבריאות של העובדים וכמובן לשמור על איכות הסביבה באזור המפעל

אחסון כימיקלים

כיום ישנם חוקים מאוד ברורים בכל הנוגע לאחסון כימיקלים ורעלים, אחסון של חומרים המוגדרים כמסוכנים הינו נושא חשוב מאוד אך גם מורכב מאוד, לכן בכל הנוגע לנושא זה חשוב להתייעץ בחברה המתמחה בתחום ויכולה לספק לכם את המענה הטוב ביותר. החוק נוקשה בתחום של אחסנת רעלים בעיקר בשל המקרים הרבים שקרו בעבר בגלל אחסון לקוי או טעויות אנוש. חשוב מאוד לאחסן את החומרים המסוכנים והכמיקלים בצורה בטוחה שלא תפגע באיכות הסביבה לנזקים מחומרים כימיקלים יש השלכות מרחיקות לכת בכל הנוגע לאיכות הסביבה.

מרחקי הפרדה

הפירוש של מרחקי הפרדה הוא ההתייחסות למרחק המינימלי שבין החומר המסוכן לציבור. המשרד להגנת הסביבה קבע מדיניות לנושא של מרחקי הפרדה, כאשר המטרה היא להגן על הסביבה ובריאות העובדים, וזאת כדי למנוע כל תרחיש של אירוע מסוכן.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן